Jaņa Rozentāla Mākslas Skola

1st workshop of the Comenius Partnerships project „IDEAlaboratories: how to integrate contemporary art and art education”

0000708_FULL_Eksperimenta_2010_ENGcomenius-llp-logo-jpg

No 20.09.2010. – 22.09.2010. JRRMV norisinājās 1.radošā darbnīca Comenius daudzpusējā skolu partnerības projekta „IDEAlaboratories: how to integrate contemporary art and art education” ietvaros.

Radošajā darbnīcā kopā piedalījās 15 dalībnieki no visām projektā iesaistītajām partnerskolām: Sara Hildén – akatemia (FI), Sally Stuudio (EE), Tartu Lastekunstikool (EE), Vantaan Kuvataidekoulu (FI), Escola Viriato (PT), Escola Alves Martins (PT).

20.09.2010.

Pirmajā radošās darbnīcas dienā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar JRRMV, tās vēsturi un izglītības programmām, kā arī prezentēt savas skolas, izveidojot informatīvus stendus JRRMV telpās. Dienas noslēgumā dalībnieki apmeklēja Latvijas laikmetīgās mākslas centru. Projekta dalībniekiem bija iespēja gūt vispārēju ieskatu par Latvijas laikmetīgo mākslu, lekciju lasīja informācijas centra projektu koordinatore Ieva Astahovska.

21.09.2010.

Partnerskolu prezentācijas par tēmu “Jauno mediju izmantošana mākslas izglītībā”. Katrai skolai vajadzēja izvirzīt 3 pamatproblēmas, ar kurām tās ir saskārušās, mācot laikmetīgo mākslu. Daudzām skolām īsti nav skaidrs kā mācīt skolēniem laikmetīgo mākslu, trūkst teorijas, prakses, materiālu.

Pēc pusdienu pārtraukuma dalībnieki strādāja pie turpmāko radošos darbnīcu plānošanas. Visi partneri vienbalsīgi vienojās, ka turpmākajās radošajās darbnīcās vajadzētu apskatīt šādus jautājumus: kā mācīt kritisko domāšanu?, kā atrast balansu starp klasisko, tradicionālo un laikmetīgo mākslu, kā arī politisko, etnisko, mācot laikmetīgo mākslu?, kā atrast līdzsvaru starp kultūru dažādību?.

Vakarā projekta dalībniekiem tika piedāvāta iespēja apmeklēt KIM?- Latvijas laikmetīgās mākslas muzeju, kā arī Spīķeru koncertzāli.

22.09.2010.

Radošās darbnīcas noslēguma dienā dalībnieki aktīvi strādāja pie projekta mājas lapas http://www.eksperimenta.net/collaboration/ struktūras izveides.

Dienas noslēgumā – radošās darbnīcas izvērtēšana. Radošās darbnīcas dalībnieki atzina, ka 1.radošā darbnīca bija ļoti labi noorganizēta, turpmākajās darbnīcās viņi vēlētos, lai organizatori piedāvātu plašāku kultūras programmu.