Jaņa Rozentāla Mākslas Skola

2nd workshop of Leonardo da Vinci partnership project in Riga, Latvia

comenius-llp-logo-jpg    krasains_lv

Laika posmā no 03.06.- 08.06.2012. Rīgā notika Leonardo da Vinci partnerības projekta „Tradition, Innovation and Assessment in Vocational Art Education and Training. Education and World of Work in Partnership for Best Practices and Development” 2. radošā darbnīca par tēmu – fotogrāfija, ko vadīja JRRMV skolotājs Raimo Lielbriedis.

Radošo darbnīcu vienojošā tēma projektā kopumā: „Cilvēks starp vēsturi un dabu”.

Projektā Rīgā piedalījās 27 dalībnieki – skolotāji un audzēkņi no Islandes, Igaunijas, Itālijas un Latvijas.

Projekta pirmajā dienā, iepazīstot Latvijas vēsturi un tradīcijas, visi apmeklēja Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Gida pavadībā dalībnieki iepazinās ar muzeja plašo kultūras programmu, apskatot muzeja patstāvīgo ekspozīciju, baudot latviešu tradicionālos ēdienus un apmeklējot 42. Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kur vienuviet varēja redzēt, dzirdēt un iepazīt visplašākās latviešu tradicionālās kultūras izpausmes. Vienlaicīgi tapa fotogrāfijas radošajai darbnīcai:

http://vefir.multimedia.is/tia/?page_id=837

Projekta gaitā dalībnieki tika iepazīstināti ar izglītības iespējām, aprīkojumu un audzēkņu mākslas darbiem Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā:

http://vefir.multimedia.is/tia/?page_id=842

Rīgas apskate sākās ar gida vadītu ekskursiju pa Vecrīgu. Klausoties gides stāstījumā, un, apskatot kultūrvēsturiskas vietas, tika iepazīts Rīgas vēsturiskais mantojums. Apskatot vecpilsētu, paralēli tika veikti fotouzņēmumi projekta radošajai darbnīcai:

http://vefir.multimedia.is/tia/?page_id=853

Lai vēl pamatīgāk spētu atklāt un iemūžināt Latvijas dabu un vēsturi, partnerskolas devās uz Siguldu un Turaidu. Visi pavadīja skaistu vasaras dienu, apskatot Gūtmaņa alu, Turaidas pili un Dainu kalnu.

http://vefir.multimedia.is/tia/?page_id=927

Svarīgākais projekta posms bija foto radošā darbnīca skolotāja Raimo Lielbrieža vadībā. No projekta laikā radītajām fotogrāfijām „cyanotype” tehnikā tapa unikāli darbi. Visiem audzēkņiem šis bija izaicinājums un iespēja iegūt jaunas zināšanas un prasmes. Noslēgumā audzēkņi izveidoja radošās darbnīcas izstādi:

http://vefir.multimedia.is/tia/?page_id=932

Par Latvijā pavadīto laiku tapa arī fotogrāfiju e-grāmatas ar Latvijas sajūtām, simboliem un dabu:

http://vefir.multimedia.is/tia/?page_id=1369

 

JRRMV 1.kursa audzēknes Ingūnas Ziemeles stāsts par projektā pavadīto laiku:

“Bija patīkami ieraudzīt zīmi „Rīga”. Mājās vienmēr ir patīkami atgriezties. Pirmais, ko ievēroju bija veci cilvēki, bērni un bezpajumtnieki. Mājas. Bet vēlāk izrādījās, ka tomēr iekš Tartu tādu ar ir ne mazums, vienkārši mēs nebijām pareizajā rajonā, lai izbaudīti šos skatus.

Pirmais, ko apskatījām bija Brīvdabas muzejs. Labs veids kā atgriezties mājās. Patriotisms tika uzdzīts uz augstāko līmeni.

Citās dienas mēs vēl apskatījām Siguldu, fotogrāfijas muzeju un Vecrīgu.

Šajā workshopā mani aizrāva tehnika, kurā mēs veicām darbu. Visu laiku, kamēr mēs bijām Latvijā, mēs fotografējām. Pēc tam katrs izvēlējās vienu fotogrāfiju, ko attīstīt tālāk. Tad vajadzēja uztaisīt negatīvu un papīram virsū uzklāt vielu maisījumu, kas viegli reaģē ar UV stariem. Vēlāk negatīvu izgaismoja uz šī papīra. Pēc tam to bez negatīva ievietoja mērenā, tekošā ūdenī. Pēc neilga laika tas palika zilā krāsa.

Šis process nebija pārāk sarežģīts, bet ļoti efektīvs. Nebija izveidojies neviens brāķis.

Daudz brīvā laika tika pavadīts apskatot Rīgu. Pēdējā vakarā mums visiem bija kopistiskas vakariņas kā atvadas no viens otra. Beigās bija jau žēl šķirties tā, ka pat ilgu laiku stāvējām pie restorāna durvīm un nespējām beigt runāt, aiziet, šķirties, bet visi apzinājās, ka tiksimies vēl Itālijā un Islandē, tāpēc varbūt nemaz nebija tik sērīgi.”

 

Projekta aktualitātēm ikviens var sekot arī Facebook.com:

http://www.facebook.com/groups/TIA2012/