Jaņa Rozentāla Mākslas Skola

4th workshop of Comenius Partnerships project „IDEAlaboratories: how to integrate contemporary art and art education”

comenius-llp-logo-jpg

Laikā no 07.11.2011. līdz 12.11.2011. Portugālē notika radošā darbnīca skolēniem un skolotājiem par tēmu „Contemporary art and community/social issues and acceptance”.

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu radošajā darbnīcā Portugālē pārstāvēja 4 JRRMV audzēkņi: Alma Biseniece (2.kurss), Lote Vilma Vītiņa (3.kurss), Toms Burāns (3.kurss), Diānā Kaijaka (4.kurss), kā arī 4 JRRMV darbinieki un skolotāji: Sandra Sālijuma, Rasa Lāce, Vladislavs Rubulis un Vita Jurjāne.

Radošās darbnīcas dalībnieku atsauksmes, ieguvumi:

Vita Jurjāne

„Van Goga izstāde Amsterdamā- izcilu darbu apkopojums-kārtējo reizi pierāda, ka glezniecība ir vērtība. Tomasa Strutha foto izstāde Seralves Laikmetīgās mākslas muzejā Porto- lielizmēra bildēs pat ikdienišķais izskatās nozīmīgāks. Vika Muniza izstāde Berardo muzejā Lisabonā- mākslas darbu var veidot no jebkura materiāla, ja vien ir pieejams kvalitatīvs printeris, ar kuru gaistošos materiālus padarīt ilgmūžīgus.

2) Jebkura citas valsts kultūras, dabas un nacionālo īpatnību iepazīšana klātienē nav ar virtuāliem ceļojumiem kompensējama. Izsapņotā Portugāle, protams, atšķiras no reālās.

3) Ir pilnīgi skaidrs, ka visām darbībām radošo darbnīcu ietvaros jābūt pārdomātām- ar stingru kompozīciju un skaidrību par darbības mērķi, citādi, ja šīs skaidrības nav, nevar gaidīt maksimālo ieinteresētību un atdevi no projekta dalībniekiem.”

Rasa Lāce

„Kopumā esmu ieguvusi neatsveramu pieredzi, iepazīstot citas valsts kultūru, mākslu, tradīcijas un sabiedrisko dzīvi.

Kā lielu ieguvumu uzskatu iespēju apmeklēt Portugāles (arī Amsterdamas) mākslas muzejus, apskatīt kultūras pieminekļus un ievērojamas vietas. Projekta programma bija ļoti bagāta un intensīva, dodot iespēju iepazīt Portugāli no tās ziemeļu reģioniem līdz pat dienvidiem. Manuprāt, šajā laikā gūtie iespaidi noteikti tiks izmantoti manā profesionālajā darbībā un nodoti tālāk skolas audzēkņiem un skolotājiem.

Paldies par doto iespēju piedalīties!”

Sandra Sālijuma

„Šajā projektā esmu guvusi jaunu praktisku pieredzi dažādu organizatorisku lietu kārtošanā, prasmi pielāgoties videi un cilvēkiem, pielietot angļu valodu. Esmu apzinājusies savas ne tik stiprās puses un lietas, ko vajadzētu uzlabot.

Iepazinu Portugāli, tās kultūru, mākslu, savdabīgo arhitektūru, portugāļu dzīvesveidu, kas mijās no lēnīgiem viesnīcas darbiniekiem līdz temperamentīgiem taksometru šoferiem.

Komandējums ir darbs, nevis atpūtas brauciens. Iepazinu Amsterdamu un secināju, ka noteikti vēlos tur atgriezties.”

Vladislavs Rubulis

„Guvu informāciju par vidējās izglītības sistēmu Portugālē (apmeklēju trīs skolas un iztaujāju mākslas priekšmetu skolotājus). Guvu ieskatu par vadošajām tendencēm un prioritātēm Portugāles vidējā mākslas izglītības sistēmā. Varēju vērtēt citu valstu (dalībnieku) darbību.

Apmeklēju vairākas izcilas izstādes un muzejus, kurās saistīja projekta dalībnieku reakcija uz eksponēto. Projekts deva iespēju redzēt ļoti tālo zemi Portugāli.”

Lote Vilma Vītiņa

„Visvairāk varēja gūt tieši no citas valsts un kultūras iepazīšanas. Uzzināt viņu vērtības, salīdzināt ar savējām. Parunāt ar vietējiem iedzīvotājiem un atklāt arī līdzības. Ārzemju apmeklēšana gandrīz vienmēr, manuprāt, palielina pieredzi, paplašina redzesloku un noteikti iedvesmo.”

Diāna Kaijaka

„Kopumā par šādām programmām var izdarīt secinājumu, ka tu no tās vari iegūt tieši tik, cik tu pats arī vēlies paņemt. Tāpēc padoms nākamajiem braucējiem – vienkārši braukt neko īpaši negaidot, tikai ar vēlmi redzēt un iemācīties kaut ko jaunu.”

Alma Biseniece

„Van Goga un laikmetīgās mākslas muzeju apmeklējums manī radīja labāku izpratni par glezniecību, kā arī mākslas ainu mūsdienās. Redzētās pilsētas un atšķirības cilvēku dzīvesveidā ļoti iedvesmoja un aizrāva!”

Lejupielādējamie faili