Jaņa Rozentāla Mākslas Skola

4th workshop of Leonardo da Vinci partnership project in Reykjavík, Island

comenius-llp-logo-jpg    krasains_lv

No 02.06. līdz 10.06.2013. Islandē norisinājās 4.projekta workshops, kurā JRRMV pārstāvēja 3 audzēknes: Alise Klimkāne, Luīze Elizabete Rukšāne, Ingūna Ziemele un JRRMV foto priekšmeta skolotājs Raimo Lielbriedis.

Ingūnas Ziemeles radošās darbnīcas apraksts:

„4,5 stundu lidojums – tik tālu ir Islande, laika vienībās apmēram kā no Rīgas līdz Daugavpilij. Kad tev saka, ka pēc pāris stundām būsi Atlantijas okeānā uz salas ar ~130 vulkāniem un cilvēkiem, kuri visi izskatās pēc modeļiem un uzskata, ka „šņaukt” degunu ir nepieklājīgi, tu pirmajā mirklī neticētu.

Islande ir ideāla vieta mākslai. Liekas, ka iedvesma nekad nebeigsies, gribās tik strādāt un veidot ko skaistu. Tā bija izcila vieta, kur pabeigt Leonardo da Vinci projektu „TIA”. Šī projekta daļa bija vairāk saistīta ar multimediju specialitāti, lai gan bez tradicionālām tehnikām neiztikām – projekta laikā tapa daudzi akvareļu darbi ar Islandes ainavām.

Viss galvenais darbs ar datoriem tika veikts „eko” ciematā Solheimarā, kur tika izveidotas 4 īsas filmiņas par 4 workshopiem – Latvijas, Igaunijas, Itālijas un Islandes, e-grāmata ar Islandē tapušiem darbiem un fotogrāfijām un tika papildināta un pilnveidota projekta mājas lapa (http://vefir.multimedia.is/tia/ ).Bija ļoti interesanti dzīvot vienā mājā kopā ar 4 dažādām kultūrām, radās daudz lielāka izpratne par dažādu valstu iedzīvotāju dzīves stilu un kultūru.

Izjust īsto Islandi mums izdevās izbraucot ik pa laikam plenērā uz dažādām vietām tālu ārpus pilsētas. Visiem ļoti liels un patīkams pārsteigums bija galvaspilsēta Reikjavīka, kas bija ļoti atšķirīga no mums pierastā, jo visas ēkas bija ļoti jaunas, vairākas bija izpildītas gaumīgos modernos arhitektūras stilos, ko bieži Rīgā neredzēsi.

Islandieši ļoti augstu vērtē labu dizainu un modernu, radošu izpildījumu, tāpēc māksliniekam šī valsts ir obligāti reizi dzīvē jāapmeklē. Mēs visi atbraucām mājās iedvesmas pilni. Šis brauciens bija radošuma un dzīvesprieka lādiņš. Ļoti atsvaidzinoši”.

Plašāka informācija par workshopu publicēta angļu valodā projekta mājas lapā:

http://vefir.multimedia.is/tia/?page_id=58