Jaņa Rozentāla Mākslas Skola

Apbalvoti gleznotāja Jaņa Rozentāla 150.jubilejas gada logotipa konkursa laureāti

atbalstafondaLOGO2           429275_358747614159953_1354005710_n

Ja­ņa Rozentāla skolas atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju šī gada vasarā izsludināja gleznotāja Jaņa Rozentāla 150.jubilejas gada logotipa konkursu ar mērķi popularizēt Ja­ņa Rozentāla vārdu un ieguldījumu mākslas un kultūras attīstībā.

Kā iepriekš vēstīts, logotipa konkursa mērķis bija izstrādāt logotipu, kas kalpotu par Jaņa Rozentāla 150.jubilejas gada atpazīstamības zīmi, tādējādi popularizējot Jaņa Rozentāla vārdu un ieguldījumu mākslas un kultūras attīstībā.

Konkursā piedalījās Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņi, kopumā piesakot 14 idejas.

Logotipa konkursa vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija arī Latvijas Nacionālais mākslas muzeja, kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas vadītāja Aija Brasliņa par konkursu: „Pēc Latvijas Nacionālā mākslas muzeja uzaicinājuma konkursā par Jaņa Rozentāla 150. gadadienas lopgotipu piedalījās gleznotāja vārdā nosauktās Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas ieinteresēto audzēkņu loks. Dalībnieki katrs pēc saviem priekšstatiem un mākslinieciskās pieredzes autordarbos veidoja melnbaltas un krāsainas grafisko zīmju versijas, atvasinot kompozīcijas no Rozentāla portretiskās līdzības, populārākajiem mākslas darbiem vai variējot pavisam abstraktus formu salikumus. Par veiksmīgāko žūrija atzina Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas 3.kursa audzēknes Ketijas Pētersones izstrādāto logotipa ideju, kurā lakoniski, trāpīgi un atpazīstami stilizēts mākslinieka Jaņa Rozentāla portretiskais veidols. Pilnveidotajam logotipam 2016. gadā paveras iespēja kļūt par Jaņa Rozentāla jubilejas gada grafisko zīmi.”

Pirmās vietas ieguvēja Ketija Pētersone saņems naudas balvu no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja. Konkursa komisija nolēma piešķirt arī trīs veicināšanas balvas – Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēknēm: Rutei Martai Jansonei, Alisei Builevicai, Sofijai Elizabetei Nikolai Dulevskai, novēlot īpaši veiksmīgu turpmāko radošo darbību.

Konkursa laureāti svinīgi tika apbalvoti 2015.gada 17.novembrī JRRMV – Latvijas Republikas proklamēšanas dienas pasākuma ietvaros.

Janis Rozentāls (1866–1916) ir viens no nozīmīgākajiem un populārākajiem Latvijas nacionālās glezniecības skolas pamatlicējiem un Baltijas mākslas modernizētājiem 19. un 20. gadsimtu mijā.

2016. gadā, kad Janim Rozentālam apritēs simt piecdesmit gadi, iniciatīvu ziņā plašu kopīgu programmu piedāvās vairāki Latvijas muzeji un citas kultūras iestādes, t.sk., Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola.

Jaņa Rozentāla gadu koordinēs Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

 

Papildu informācija:

Inese Piņķe

JRRMV projektu vadītāja

Tālr.: 67614755

inese@jrrmv.lv

www.jrrmv.lv