Jaņa Rozentāla Mākslas Skola

JRRMV audzēkņu darbu izstāde „Smiekli ārstē” vai „Smejies vesels” Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, novietnē Gaiļezers

 

lielais un mazais

(drošumvārdiņi)

lielais mazo nebaida

lielais mazam draugs

lielais mazo pagaida

mazo sev

līdz sauc

 

lielum lielum lielum liels

izaug tas kurš mazs

ne no kā ne no kā

nebaidās

 

mazais lielam pasmaida

mazais lielam draugs

mazais lielā nebaidās

jo viņš pats

liels augs

 

lielum lielum lielum liels

izaug tas kurš mazs

ne no kā ne no kā

nebaidās

(Inese Zandere, no krājuma “iekšiņa un āriņa”)

 

Ziedojumu kastītes veikalos – mazi lūgumiņi mums apkārt skan ik dienu, bet, lai arī pēc savas būtības tik svarīgi, tie bieži mēdz kļūt pierasti un neievēroti. Tomēr ir tik svarīgi reizi pa reizei tomēr sajust, ka katrai labajai gribai ir milzīgs svars un tā ir īpaša. Katrs mazais darbiņš un smaids ir no svara!

Atceros kādu pavasara dienu, kad pēc nelielas darba traumas iegūšanas, vakarpusē sveika un vesela atgriezos mājās no slimnīcas. Manu uzmanību jau no attāluma piesaistīja Bērnu slimnīcas labdarības akcija Esplanādē, ap kuru rosīgi darbojās cilvēki. Es, todien īpaši apzinoties, cik priecīgi ir būt veselai, atdevu visu mazumiņu, kas man tobrīd bija. Tas šķita tā pašsaprotami – es saņemu labo un sūtu labo, bet labdarības dāmas bija tik izbrīnītas, ka piekrāmēja man pilnu somu kafijas maizīšu. Un šis pozitīvisms tikai aug un aug, tādēļ ir jāturpina to vairot!

Mēs, Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas audzēkņi jau pa daļai esam izauguši, bet ne gluži pieauguši, tāpēc gribam uzmundrināt mazos kā lielie brāļi un māsas. Mēs sūtam Bērnu klīniskās universitātes bērniem prieku veidā, kādā to protam vislabāk – mazās glezniņās, ilustrācijās un grafikās. Smiekli ārstē, un mazajiem ķipariem ir jāsmejas veseliem!

 

Rute Marta Jansone

JRRMV 4.kursa audzēkne

 

Sirsnīgs paldies visiem JRRMV audzēkņiem, kuri atsaucās un radīja brīnišķīgus darbus!

Īpašs paldies Rutei Martai Jansonei par ideju un izstādes plakāta vizualizāciju, kā arī Ievai Tarandai un Rasai Lācei par veltīto laiku izstādes iekārtošanā.

 

Papildu informācija:

Inese Piņķe

+37167614755

JRRMV projektu vadītāja

inese@jrrmv.lv

www.jrrmv.lv