Jaņa Rozentāla Mākslas Skola

Latvijas Mākslas akadēmijas 1.kursa studentes Agates Bernānes pieredzes stāsts

0001530_full_paaudze

 

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola ir sniegusi man iespēju attīstīties gan kā māksliniecei, gan arī kā personībai, gūstot neiedomājami lielu pieredzi. Skolā aizvadītie gadi devuši man vairāk drosmes, prasmes un neatlaidības paust savu viedokli un darīt to, ko es patiesi vēlos un kas man ir nozīmīgs.

Manuprāt, Pētera Avena fonda Izcilības stipendijas ir liels studentu atbalsts un motivācijas sniedzējs. Arī pats stipendijas iegūšanas process ļāva man attīstīt jaunas prasmes un attieksmi pret sevi un iespējām, ko piedāvā dzīve. Domāju arī, ka tas nebūtu noticis bez skolotājas Vitas Jurjānes atbalsta, jo tieši viņa 2. kursā mūs iedrošināja pārbaudīt savus spēkus un piedalīties konkursā. Skolā ir tik daudz talantīgu cilvēku, domāju, ka es jau nu noteikti nevarētu būt starp tiem 10 laimīgajiem. Uzdrīkstēšanās pieteikties un iegūtā stipendija spēcināja manu pašvērtējumu, deva man lielu drosmi un vairoja ticību sev, kā arī palīdzēja apgūt iemaņas, kas noderēs tālākajā dzīvē. Iemācījos veidot porfolio, rakstīt motivācijas vēstuli un aizstāvēt sevi kā mākslinieci.

Ar stipendijas palīdzību esmu iegādājusies daudz jaunas krāsas, mākslas grāmatas un studijas tipa molbertu. Tā palīdzēja man justies patstāvīgākai un drošāk doties uz priekšu, lai sastaptos ar jauniem izaicinājumiem. Tieši tāpēc esmu pateicīga par atbalstu gan Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolai/Nacionālajai Mākslu vidusskolai, gan arī Pētera Avena fondam. Mans vēlējums šī brīža audzēkņiem ir – mēģiniet, un lai jums izdodas!