Jaņa Rozentāla Mākslas Skola

Jaņa Rozentāla Mākslas skolas audzēkņu gleznu izstāde “Zaļais Gaiziņkalns”

 

logo2             logo1

 

Šī gada 19.augustā plkst.17:00 Vestienas pagasta tautas namā  (adrese: Vestienas pagasts ”Dainas”, Madonas novads) tiks atklāta Nacionālās Mākslu vidusskolas (NMV) Jaņa Rozentāla Mākslas skolas (JRMS) audzēkņu gleznu izstāde “Zaļais Gaiziņkalns”. Izstāde būs apskatāma līdz š.g.30.septembrim.

Jaņa Rozentāla Mākslas skolas audzēkņu gleznu izstāde “Zaļais Gaiziņkalns” ir veidota ar mērķi attainot vienu no skaistākajām vietām Latvijā – Gaiziņkalnu, sniedzot jauno topošo mākslinieku skatījumu uz Latvijas augstāko virsotni Gaiziņkalnu, atspoguļojot Gaiziņkalna ainavas ar raksturīgajiem mežu apaugušajiem kalnu pauguriem, siliem un teiksmaino Viešūra (Kaķīša) ezeru.

Izstādē ir apskatāmi JRMS 1.kursa audzēkņu – Elvīras Beķeres, Krišjāņa Beļavska, Katrīnas Lauras Biksones, Esteres Līgas Burves, Elīzas Danes, Līvas Dortānes, Madaras Freidenfeldes, Daces Ignatovas, Beatrises Esteres Kaminskas, Paulas Megijas Kārkliņas un skolotājas Vitas Jurjānes 2016. gada jūnijā tapušie zaļās prakses Gaiziņkalna plenēra darbi. 1.kursa audzēkņiem zaļā prakse bija paredzēta mācību plānā kā mācību procesa turpinājums. Prakses specializācija – glezniecība – plenēra atmosfēras studijas brīvā dabā.

JRMS gleznošanas un kompozīcijas skolotāja Vita Jurjāne stāsta par piedzīvoto Gaiziņkalnā: “Tik iedvesmojoši, tik skaisti, tik ļoti, ļoti, ka mājās braukt un atgriezties ikdienā nemaz negribējās. Zaļš vasaras sākums, kurš, pateicoties Gaiziņkalna iedvesmai, ieguva skanīgu pustoņu mirdzumu. Pakalni un pauguri – egļu, priežu, bērzu un kļavu apaudzēti, pīpeņu, gundegu, sveķeņu, nārbuļu pļavas, paparžu pamežs, tik blīvs un vilinoši noslēpumains. Milzu vītoli un baltegles, kas pieredzējuši Aleksandra Čaka laikus, vēl joprojām spītīgi pretojas laika ritumam. Gaiziņkalna takas un taciņas ar raganu meža cienīgu apaudzi. Zaķu bērni un vāveres uz ceļiem un pagalmos un mainīgi mānīgais Gaiziņa laiks, kur sauli negaidot nomaina lietus un virpuļvēja viesuļi, kas tūlīt atkal pārtop saulītē. Un pāri visam – jaukie Gaiziņa apkārtnes cilvēki, kas neaizmirstamo zaļās prakses nedēļu pārvērta paradīzē.”

„Esmu priecīga un gandarīta, ka beidzot izdevās atvest JRMS audzēkņus plenērā uz savu dzimto pusi – Gaiziņkalnu. Plenērs jaunajiem māksliniekiem bija pildīts ar Gaiziņkalna dabas skaistuma izraisītām pozitīvām emocijām un jaunu zināšanu gūšanu – pilnveidojot savas profesionālās iemaņas tieši glezniecībā, studējot dabā pastāvošās likumsakarības. Ļoti ceru, ka zaļais plenērs Gaiziņkalnā tiks turpināts un ieviests par labu tradīciju, jo ļoti vēlos, lai Gaiziņkalns atkal atdzimst”, atzīmē Jaņa Rozentāla skolas atbalsta fonda vadītāja Inese Piņķe.

Izstādes atbalstītāji: Jaņa Rozentāla skolas atbalsta fonds, Vestienas pagasta pārvalde.

 

Papildu informācija:

Inese Piņķe

Jaņa Rozentāla skolas atbalsta fonda vadītāja

Mob.:28397607

E-pasts: jrrmvatbalstafonds@gmail.com

www.jrrmv.lv