Jaņa Rozentāla Mākslas Skola

JRMS projekts “Dvēseles anatomija”

 

Jaņa Rozentāla Mākslas skolas (JRMS) 4.kursa studenti piedalās projektā “Dvēseles anatomija”, kas notiek sadarbībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas 1.kursa studentiem.

Mūsu audzināmie piedalās lekcijās, kuras vada profesors Juris Salaks. Viņš iepazīstina jauniešus ar medicīnas vēsturi un sadarbības iespējām.

Projekta laikā “Rozītis” saņem anonīmu vēstuli, kuru uzrakstījis medicīnas students. JRMS jaunietis glezno raksturīgās īpašības un hobijus, piedzīvojumus, dzīves skatījumu, sapņus, glezno kā “fona tapeti”, uz kuras taps jaunā mediķa portrets.

Satiekoties ar JRMS studentiem, medicīnas studenti atrod sevi gleznotajā, un ir gatavi pozēt portretam. Rodas savstarpēja sadarbība, māksla satiek medicīnu.

Arī mūsu skolas studenti mācās anatomiju. Mēs mācamies, kaula uzbūvi un proporcijas, muskuļu novietojumu. Šīs zināšanas palīdz jaunajam māksliniekam atveidot pēc iespējas līdzīgāku cilvēku un viņa neatkārtojamo ķermeņa uzbūvi.

 

Proporcionāli uzzīmēt cilvēku.

Mediķi mācās, lai cilvēku ārstētu.

Mēs esam dažādi, šī dažādība mūs vieno.

Svarīga ir apmaiņa ar zināšanām, kuras mēs uztveram dažādi. Apmaiņā veidojas draudzība un neredzamas saites, kuras mūs padara par to, kas esam, par cilvēku.

 

Projekta autori ir Ilze Sirmā, Juris Salaks un Ieva Taranda. Ar RSU 1.kursa medicīnas studentiem sadarbojas JRMS 4.kursa studenti – Marija Luīze Meļķe, Lauma Muižarāja, Aleksejs Mališevs, Marija Tomčuka, Ansis Ērglis, Danute Līva, Kristofers Krūmiņš, Katrīna Biksone, Elizabete Slavinska, Sanija Kļaviņa, Elīza Kleine, Anete Auziņa, Normunds Pūne, Arta Volbeta, Alise Builevica, TerēzeTalita Rozenblate, Lauma Lāce, Adriāns Kulpe.

Paldies par sadarbību.

 

Paldies:

Lotei Luīzei Nežbertei par foto